Grabin

Kościół Filialny pw św. Jana Chcziciela   Msze święte:

IMG_8824_1600   Kościół wzniesiony w 1910 r. Jest to niewielka budowla salowa o murach z gładzonego kamienia polnego i cegły z niewielką drewnianą wieżą wystającą z dachu Poświęcony 8. XII. 1945 r.
W kościele są organy ( nieczynne) zbudowane przez wytwórni „Grünberg”

Grabin – wieś sołecka w Polsce, położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Nowogard.
Wieś położona jest  wśród pagórkowatych terenów  Równiny Nowogardzkiej,  10 km na południe od Golczewa, 10 km na północny zachód od Nowogardu i na wschód od drogi wojewódzkiej 106 . Wieś założona została w XIX w. na planie ulicówki z ryglową i ceglaną zabudową. Znajduje się tu również kościół wzniesiony w 1910 r , obecnie pw św. Jana Chrzciela.
Na północ od wsi przepływa struga Wołczenica w której żyją takie gatunki ryb jak pstrąg, ploć, szczupak i ukleja.

Opracowanie Marek Gaj na podstawie: pl.wikipedia.org ,pomorzezachodnie.travel.pl, kuria.pl

Przysiółki Grabina:
    strzalka Grabin Kolonia