Dożynki Parafialne 2014

baner_szczytniki

wieniec_2
  W siepniu 2014r z grupą mieszkańców i  Proboszczem Tomaszem Perz zorganizowaliśmy Dożynki Parafialne z okazji 260 - tej rocznicy powstania wsi Szczytniki. Mieszkańcy i gospodynie  ze wsi należących do Parafi Sikorki przygotowali przepyszne ciasta, grochówkę  i szaszłyki.
W uroczystościach uczestniczyli zaproszeni goście Burmistrz Kazimierz Ziemba , V-ce Starosta Goleniowa Tomasz Kulinicz, Burmistrz Nowogardu Robert Czapla, i inni. Oprawę muzyczną do mszy przygotował  i na organach akompaniował Stanisław Osajda. Po mszy do tańca przygrywał sympatyczny zespół z Nowogardu.
Cały dochód z datków przeznaczyliśmy na cele religijne dla wsi. Z tych pieniędzy został wykonany nowy krzyż na cmentarzu w Szczytnikach oraz kostka brukowa wokół krzyża. Krzyż i ławeczkę przy krzyżu  wykonał w 2015r mieszkaniec Marek Gaj a mozajkę z kostki wokół krzyża Andrzej Wożniak. Przepiękny wieniec dożynkowy z grupą Pań wykonała Angelika Krzywańska. Wszystkim mieszkańcom dziękuję za zaangażowanie i przepiękne udekorowanie wsi. ( nie posiadam zdjęć, ( nie można być wszędzie)  ale jeśli ktoś ma to proszę o nie i zamieszczęna na stronie)
W nagrodę za zorganizowanie uroczystości dostaliśmy od Pana Burmistrza siłownię na wolnym powietrzu za kwotę 45 tyś.